Jdi na obsah Jdi na menu

coursing BRNĚNSKÝ ZAJÍC 14.8.2010

15. 8. 2010

Sobota 14.8.2010 byla ve znamení běhání, naplánovali jsme klukům to co mají nejraději: lov umělého zajíce. Český pes připravil v Brně na letišti Medlánky zajímavou trať - plnou zvratů a přírodních překážek. Počasí ze začátku dne vypadalo "bledě", zataženo a  déšť na spadnutí, ale pak si to rozmyslelo a po zbytek dne nás opékalo. Pejsci byli přihlášeni tři na závod(Newton z Úplňku, Myron Ayort Back a Alconnor Deixes), plus Fejzík na licenční běhy. Fenky byly přihlášeny čtyři závodnice (Arachné Naděje snů, My Camelot Sandy Show, Moira Ayort Back a Nemesis Ayort Back) a tři na licenci.

PS: Přátelé, žádná krize, jak se domnívala Hanička, leč děti počítačoví závisláčci. Tudíž, proboxovat se k počítači chce velkou míru taktiky a připravenou strategii. Zjistila jsem, že býti na dovolené: doma: s dětmi a manželem=býti 100% zaneprázdněná. Já se, kruci, začnu těšit do práce .

A JAK TO BYLO DÁL: Najít místo konání coursingu, byl skoro detektivní úkol. Pořadatele neoznačili vjezd do dvora a my neznalí místa, jsme kroužili kolem letiště s dráhou jako supi. Naštěstí se naše hejno supů zvětšovalo a informace se v ptačí říši šíří rychle, tudíž jsme s velkou radostí vjížděli do dvora, kde jsme se zdravili s našimi kamarády: Valentovými, Vašíkovými, Andrejkou+Danem a Zulinkou, Radkou s faraóny .....nebudu dále jmenovat, určitě bych na někoho zapoměla a pak by mě to mrzelo. Zkrátka a dobře se všemi chrťáky .

Závodníků bylo kolem šedesátky a náš první běh byl během číslo 19., takže jsme měli spoustu času na přejímku, postavení provizorního vikvamu a hlavně na vykládání. První vipetí běh byl Fejzíkův (About Face Valentine Dogs) a Arinky (Arachné Naděje snů). Krásný běh zkušené Arinky a horkokrevného mládí Fejzíčka :o). Pak následovali další vipetí závodníci, až došlo k běhu Newtona a Myrona. Náš Roneček běžel bez zaváhání za kůží a zardousil si zajíčka jako první, byl náramně spokojený. Vipetky Valentovic odběhly krásně závody a vipetí teenager Icy krásně zvládla tréninkovou rovinku. Vipetka Vašíků Arinka si zaběhla v prvním kole ukázkové sóličko a jejich salučky rovněž po jednom solíčku.

Než nadešel náš druhý běh, řádně jsme doplnili tekutiny kofolou a posilnili jsme se ve výborné restauraci (myslím, že se jmenovala trefně U zahnuté vrtule :o) polévkou. Ve druhém závodním kole nastoupil Roneček s jemu známým coursingovým parťákem Konym (Alconnorem D). Běh to byl krásný, vyrovnaný, nádherná spolupráce při nadhánění zajíce a Konyho první zákus následoval Ronďa, sice rozpačitě, ale byl uloven a zadáven. Fejzíček si dal druhé společné licenční kolo s Hopi od Hněvína, která si také plnila licenci. No řeknu Vám, na to, že šlo o coursingové elévy, tak štvanice to byla náramná. Hopinka zadávila umělého zajíčka a Fejzíček jí nasledoval s bravůrností starého pardála :o). Miška Valentovic si zaběhla také výborně druhé závodní kolo a Sandynku pro zranění raději Hanka odhlásila. Všichni jsme byli s běhy našich pejsků náramně spokojeni a už jsme nic překvapivého neočekávali. Pak, ale následovaly tréningové běhy a po domluvě, jsme Arinku Vašíkovic přihlásili na licenční společný běh s Arinkou Valentů. Tady bych se ještě chtěla malinko zastavit a osvětlit neznalému čtenáři, že Arinka Vašíků je svými majteli mylně považována za "neběhacího" chtra. A hle, jeden z nejkrásnějších společných běchů právě předvedly sestry A+A Naděje snů.

A zde konečné výsledky: Psi 1. místo Myron Ayort Back (veliká radost páničky), 2. místo Alconnor Deixes a 3. místo Nexton z Úplňku.Fenky: 1. místo Arachné Naděje snů, 2. místo Moira Ayort Back. Nemesis Ayort Back - nedoběh.

About Face Valentine Dogs - splněné podmínky pro udělení licence (veliká radost páničky)

TOŠ, JEŠTĚ, ŽE NEMÁM TĚCH HAFANŮ POVÍCE, JINAK UŽ BYCH SE DOČISTA RADOSTÍ ZBLÁZNILA .