Jdi na obsah Jdi na menu

MEZINÁRODNÍ DOSTIH CHRTŮ V BYTOMI (POLSKO)

20. 9. 2010

Když jsme se rozhodly s Hankou Valentovou absolvovat dráhu v Bytomi, tak jsme se různě chichotaly nad tím, že v propozicích psali: posuzování času-ručně, dostih proběhne na fotbalovém hřišti a dráha pro malá plemena 280m, velká 470m. Tak už jen chybělo: natahování návnady na kole a ono to skoro tak bylo :o). Když došel motorce benzín, natahovalo se autem, tak po krásně upravené ploše jezdil osobák s otevřeným kufrem, kde seděl kluk se střapcem v ruce :o). Hrazení sestaveno provizorně s kovových tyček přes které byly natažené igelitové tři pruhy. Kdy všichni víme, že chrt je tvor inteligentní, tak si někteří "borci" zkracovali trať ladným přeskočením této "provizorky" do vnitřku oválu. Docela mi vadilo množství skla, které se povalovalo kolem tribun a prostoru na vychození. Jinak zázemí bylo strohé = 2x TOY TOY. Ale na obhajobu organizátorů musím říct, že byli příjemní a za Fejzíčka, který onemocněl, mohla běžet trénigově rovinku Ajsinka.

Do dostihů bylo přihlášeno 26 vipetů, přesně na půl 13 fen a 13 psů. Ronek v prvním rozběhu vyfasoval box číslo 6 a snažil se moc, jenže se čtyřmi dalšími soupeři, kde do finále A postupoval jen první neměl šanci. Jednak v Polsku běhají v klasiku, také jako u nás,někteří psi nad 51 cm, ale hlavně než se probojoval k vnitřnímu hrazení, tak už byli psi u cílové rovinky, kde se opět jakoby přibrzdil a pustil psa před sebe a doběhl čtvrtý. V opravném běhu byl třetí a ve finále B doběhl také na třetím místě(dajli mu medaili :o) . Myslím, že Ronďa byl náramě spokojený a unavený.

Z naší výpravy se nejlépe umístila Miška (Moira Ayort Back) - na krásném druhém místě ve finále A (obdržela krásný pohár), které jí opravňovalo se přihlásit do dalšího závodu Grand Prix, který probíhal tentýž den po ukončení Mistrovství Polska. Tento závod se měl původně konat v květnu, ale díky záplavám byl přeložen. Miška doběhla v Grand Prix na třetím místě z šesti feneček a dostala medaili.  GRATULUJEME MIŠCE k umístění, Ajsinečce za krásně zvládnutou rovinku i s proběhnutím boxu a Ronečkovi za předstartovní kvílení, chuť závodit a nám holkám za odvahu zkoušet vše nové a neprobádané