Jdi na obsah Jdi na menu

POHÁR MĚSTA LITOMYŠLE 29.8.2010

1. 9. 2010

Minulý víkend 28.-29.2010 probíhal zajímavý coursingový závod "Pohár města Litomyšle" - Primátorská hráz pod záštitou Klubu saharských chrtů a byl naplánovaný na sobotu nechrti a v neděli chrtí plemena. Bohužel, počasí se nám začalo už v pátek kazit a "černého Petra" si opět vytáhli nechrtí plemena, v sobotu jim pršelo a měli o hodně horší počasí než my chrťáci v neděli.

Na cestu jsme se vypravili v sobotu odpoledne a ubytování jsme měli sice "spartakiádního" typu v kempu Primátor, ale nám to nevadilo. Měli jsme milou společnost Valentů, Vašíků a Slobodů. Jindra griloval výtečně masíčko, kterého jsme každý nakoupil horu, tak jsme se krásně přejedli a těšili se na běhání. Ráno jsme přijeli na přejímku, kde pejsci prošli prohlídkou a dostali jsme rozpis běhů. Těšilo nás, že je přihlášeno do závodu 14 vipetů (7 pejsků a 7 feneček) + 4 vipeti na licenční běhy. Dráha byla postavena zajímavě: pejscí překonávali prudké stoupání či klesání v kopci, pak přírodní překážky v podobě stromu, valu, klád a keřů.

Pro nás to byl stěžejní závod, jelikož Fejzíček běžel svůj první coursingový dostih. Do prvního kola byl Fejzíček napsaný s Newtonem z Úplňku. Běžel nádherně s velkým nasazením a držel se v popředí, zakousl první zajíčka a byl náramně spokojený. Dostal 162 bodů. Roneček nastoupil do prvního běhu s Konym (Alconnor Deixes) a předvedli jeden z nejkrásnějších běhů dvou zkušených lovců. Ronďa zakous první zajíčka a nechal zakousnout Konyho, jen si na něm stále stál a hlídal ho, kdyby náhodou "ožil". Ronek obdržel v prvním kole nejvíce bodů ze psů vipetů 166.

O přestávce jsme si dali něco malého k snědku a pejsci nabírali sílu na druhé kolo běhů. Fejzíček nastoupil do druhého kola s fenečkou Sárou (Snow White z Hedvábí). Běh byl odstartován a naši svěřenci běželi krásně, až ve druhé třetině se umělá návnada přetrhla a Sárinka ulovila umělý střapec a hrdě ho hlídala v dáli. Náš Fejzíček postřehl pohyb v trávě a bez zaváhání pokračoval v lovu, doběhl do cíle a zadávil zbyteček králíčí kůžičky. No přátelé, byla jsem na svého závodníka náramě pyšná, že nevzdal a běh překrásně dokončil. Za tento výkon dostal Fejzík 170 bodů. Roneček druhý běh absolvoval s Newtonem a po doběhu na mě Hanička Valentů ukazovala zvednutým palcem, že Ronek běžel krásně a můj muž konstatoval, že běh to byl krásný. Ronek dostal o bodík víc než v minulém kole 167 bodů.

Běhy krásně odsýpaly a coursing byl zdárně ukončen v 17 hod., pak následovalo vyhodnocení a přišlo naše zklamání, po sečtení bodů se Roneček propadl na čtvrté místo 333bodů. Fejzíček pak obsadil pátou příčku 332 bodů. Nevadí: gratulujeme vítězům a jsme hrdi na naše bojovníky. Kluci si krásně zaběhali a byli řádně unaveni.